niedziela, 18 czerwca 2017

Pomadki które dziś wykonałam, wymagają czasu gdyż łupienie migdałów to pracochłonne zajęcie. W smaku są delikatnie słodkie dzięki połączeniu dwóch rodzajów czekolady, spod której przenika charakterystyczny smak moreli, który jest intensywny oraz słodycz daktyli uspokojona eleganckim migdałem z nutką kokosowej mączki. całość dla mnie smakowo komponuje się znakomicie.


                Pomadki z suszonymi owocami i migdałami


Składniki:
60 sztuk migdałów
18 sztuk moreli suszonych
18 sztuk daktyli suszonych
1 łyżka mąki kokosowej
szczypta cynamonu
1 czekolada migdałowa ze stevią 75g
1 biała czekolada z ksylitolem 100g
4 łyżki mleka

Wykonanie:
Migdały namoczyć w zimnej wodzie na czas około 2 godzin. Zdjąć skórkę. 60 sztuk migdałów skroić w kostkę, 12 sztuk odłożyć w całości.
Morele i daktyle pokroić w kostkę. Składniki przełożyć do miski, wymieszać dokładnie. Dodać mąkę kokosową i szczyptę cynamonu, wymieszać.
Przygotować foremki- 30 sztuk i przełożyć równomiernie mieszankę.
Roztopić czekoladę migdałową ze stevią zamiast cukru w kąpieli wodnej, dolać dwie łyżki mleka i dokładnie wymieszać.
Wlać równomiernie do każdej foremki po łyżeczce roztopionej czekolady.
Roztopić białą czekoladę z ksylitolem zamiast cukru w kąpieli wodnej, dolać dwie łyżki mleka i wymieszać. Przelać po łyżeczce do foremek, rozlewając nierównomiernie.
Migdały te w całości przekroić na cztery części- na pół wzdłuż i na pół w poprzek, a następnie przyozdobić każdą pomadkę. Odstawić na 15 minut do całkowitego wystygnięcia czekolady, po tym czasie przykryć folią przezroczystą i włożyć do lodówki na dwie godziny.

Smacznego!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz