sobota, 17 czerwca 2017

Moje sobotnie śniadanie składało się z jajka sadzonego na płatkach jęczmiennych ze szczypiorkiem i oregano przyrządzonego w piekarniku i podanego z grzankami z chleba pszennego. Przepis podaję i zapraszam do wykonania.

               Jajko sadzone na płatkach jęczmiennych ze szczypiorkiem i oregano 


1 porcja

Składniki:
1 jajko
2 łyżki platków jęczmiennych
1 łyżeczka szczypiorku
1, 5 łyżki skrojonej w kostkę cukinii
1/3 łyżeczki oregano suszonego
1/3 łyżeczki soli
1 kromka chleba pszennego

Wykonanie:
Piekarnik rozgrzać do 160 stopni Celcjusza. Przygotować naczynko żaroodporne, a następnie uformować folię aluminiową tak by przylegała dokładnie do jego brzegów - dwie warstwy folii.
Do przygotowanego w ten sposób pojemnika wsypać płatki jęczmienne wymieszane wcześniej z cukinią, szczypiorkiem, oregano i solą. Przesypać 2/3 mieszanki i utworzyć wgłębienie na jajko, w ten sposób by warstwa przykrywała dno. Wbić jajko do środka. Bardzo delikatnie rozbić skorupkę by żółtko nie zostało uszkodzone. 
Kiedy piekarnik się rozgrzeje włożyć naczynko do piekarnika, i ustawić na 10 minut. W tym czasie skroić chleb w kostkę. Po 10 minutach, kiedy jajko będzie delikatnie ścięte posypać resztą mieszanki i ustawić na kolejne 10 minut piekarnik. Gdy pozostanie 5 minut do końca pieczenia włożyć grzanki do piekarnika. Po tym czasie wyjąć z piekarnika upieczone sadzone jajko i zajadać z grzankami.

Smacznego!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz